BCT Gdynia
PRZETARGI
Kierownik Biura Sprzedaży i Obsługi Klienta
Specjalista ds. Sprzedaży
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Project Cargo
BCT na Facebooku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest BCT-Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni ul. Kwiatkowskiego 60.

2021-01-27

Nowe połączenie feederowe z BCT

Z dniem 2 lutego 2021 roku BCT rozszerza ofertę bezpośrednich połączeń feederowych pomiędzy BCT Gdynia a portami w Hamburgu i Bremerhaven. Operatorem połączenia jest Grupa Maersk.

2020-10-12

Lokomotywa DRAGON w BCT

Przewoźnik kolejowy Freightliner PL otworzył nowe połączenie pomiędzy Brzeskim Terminalem Kontenerowym a BCT i pozostałymi portami Trójmiasta.

2020-09-16

Nowe połączenie Containerships z BCT

Containerships uruchamia nowe połączenie żeglugowe między BCT a Wielką Brytanią.

1234>

2020-10-12

Lokomotywa DRAGON w BCT

Przewoźnik kolejowy Freightliner PL po kilku latach nieobecności na polskim rynku przewozów intermodalnych otworzył nowe połączenie pomiędzy Brzeskim Terminalem Kontenerowym (60 km na wschód od Krakowa) a portami Trójmiasta.

Freightliner PL jest przewoźnikiem kolejowym i jednocześnie operatorem intermodalnym.
6 października mieliśmy okazję przyjąć w BCT - Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni pierwsze wagony, które przyprowadziła jedna z najnowocześniejszych lokomotyw jakie jeżdżą po torach w Polsce - spalinowo-elektryczna lokomotywa DRAGON produkcji polskiego Newagu . Dzięki możliwości przełączania się z trakcji elektrycznej na zasilanie spalinowe, lokomotywa nie musiała być podmieniana na lokomotywę manewrową na stacji Gdynia Port i wjechała bezpośrednio z trasy na nasz terminal. Pomijając czasochłonną i kosztowną operacje manewrową, Freightliner PL może zaoferować znacznie szybszy i efektywniejszy przewóz koleją. Wjazd DRAGONA to pierwszy taki przypadek na naszym terminalu, kiedy elektryczna lokomotywa trasowa wjechała na nasze tory ładunkowe.

Oprócz zastosowania najnowszych rozwiązań w taborze, Freightliner PL jest również liderem w zastosowani nowych technologii komunikacyjnych. Wszystkie lokomotywy należące do floty są wyposażone w laptopy umożliwiające tworzenie i drukowanie dokumentacji bezpośrednio na lokomotywie. Rejestrator z anteną GPS umożliwia zdalny dostęp do systemów oraz lokalizowanie lokomotywy, kamery rejestrujące przebieg jazdy, co pozwala na ciągły monitoring trasy pociągu. Zastosowanie rozwiązań cyfrowych pozwala na znaczące skrócenie czynności obsługowych, wyeliminowanie dokumentacji papierowej, a co za tym idzie znaczne skrócenie czasu postoju na terminalach portowych.

Takie podejście do kwestii komunikacji i cyfryzacji procesów jest niestety na razie wyjątkiem w świecie kolei, mamy jednak nadzieję, że jest to jaskółka zapowiadająca przyszłe zmiany w całej branży.

Liczymy również na kolejne wizyty przewoźnika w BCT

  


Copyright © 2011 BCT , All rights reserved
Tworzenie stron Webton.pl

NEWSLETTER

imię:e-mail:
Chcę zrezygnować »