BCT Gdynia
PRZETARGI
Kierownik Biura Sprzedaży i Obsługi Klienta
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Project Cargo
BCT na Facebooku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest BCT-Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni ul. Kwiatkowskiego 60.

2014-05-26

Dzień Otwarty w BCT

Prawie 2500 zwiedzających, ok. 1460 TEU przeładowanych na oczach zwiedzających, – tak najkrócej można podsumować tegoroczny Dzień Otwarty BCT.

2014-04-10

BCT na konferencji intermodalnej FRACHT 2014

BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni głównym sponsorem panelu dyskusyjnego: „Przepustowość trójmiejskiego węzła kolejowego - problem lokalny czy ogólnopolski?”

2014-03-10

Ruszyło regularne połączenie kolejowe BCT-Stryków

Bałtycki Terminal Kontenerowy 6 marca 2014 rozpoczął obsługę nowego, regularnego połączenia kolejowego, realizowanego na trasie Gdynia-Stryków.

<45678910>

2019-12-20

BCT przekroczyło 500.000 TEU przeładunku rocznego

W dniu dzisiejszym BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. w Gdyni po raz pierwszy w swojej historii przekroczył poziom 500.000 TEU rocznych przeładunków. Rekord ten został osiągnięty dzięki znakomitej współpracy z armatorami żeglugowymi oraz załadowcami, korzystającymi od lat z usług BCT.

W tym roku terminal kontenerowy BCT świętuje również okrągły jubileusz 40-lecia działalności. Otwarty w 1979 roku przez wiele lat był jedynym kontenerowym „oknem na świat” dla polskiej gospodarki. W ciągu swojej wieloletniej działalności kontenerowej w Gdyni, terminal przeładował ogółem ponad 9,3 mln. TEU.

Po przejęciu gdyńskiego terminala w 2003 roku przez ICTSI – międzynarodowego operatora terminali kontenerowych i wsparty inwestycjami, stał się jednym z największych polskich terminali kontenerowych w kraju. Te wieloletnie działania pozwoliły na osiągnięcie w roku 2019 przełomowego wyniku – przeładunku 500.000 TEU.

W czterdziestoletniej historii działalności BCT w Gdyni i 17-letniej obecności ICTSI na terminalu, kilka razy zbliżyliśmy się do granicy 0,5 miliona przeładowanych TEU rocznie.”– powiedział Wojciech Szymulewicz, Prezes BCT – „Jednak faktycznie dopiero w tym roku przekroczyliśmy tę magiczną dla nas cyfrę. Trzeba podkreślić, że jesteśmy terminalem bramowym dla ładunków przeznaczonych p prawie wyłącznie dla polskiej gospodarki dlatego tym bardziej cieszy nas osiągnięty wynik.. Bardzo dziękujemy naszym klientom, którzy powierzają nam swoje ładunki, doceniając pracę terminala BCT.
Mamy także nadzieję, że w przyszłości dzięki nowym inwestycjom portowym, uda nam się uruchomić połączenia oceaniczne, co znacząco przyczyni się do kolejnych rekordów.”
– podkreślił Prezes BCT.

Półmilionowe TEU zostało załadowane w eksporcie na statek MSC Veronique, największego klienta terminala firmy MSC – Mediterranean Shipping Company.

      

Copyright © 2011 BCT , All rights reserved
Tworzenie stron Webton.pl

NEWSLETTER

imię:e-mail:
Chcę zrezygnować »