BCT Gdynia
PRZETARGI
Kierownik Biura Sprzedaży i Obsługi Klienta
Specjalista ds. Sprzedaży
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Project Cargo
BCT na Facebooku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest BCT-Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni ul. Kwiatkowskiego 60.

2014-12-12

Nowe suwnice nabrzeżowe

W niedzielę 7 grudnia do BCT przybyły dwie nowe suwnice STS. Dziś zakończono operację rozładunku.

2014-11-20

Sprawdź czas wyładunku kontenera

BCT – umożliwia swoim klientom sprawdzania w czasie rzeczywistym przewidywanego czasu rozładunku kontenera ze statku. Usługa jest bezpłatna i dostępna zdalnie przez serwis WWW.

2014-10-27

BCT obecny na Dniach Morza w Pradze

W dniu 23 października odbyła się kolejna edycja Dni Morza w Pradze. BCT było obecne na tym wydarzeniu.

<3456789>

2014-10-27

BCT obecny na Dniach Morza w Pradze

W dniu 23 października w Hotelu Savoy w Pradze odbyła się zorganizowana przez porty w Gdyni, Gdańsku i Szczecinie-Świnoujściu przy wsparciu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Czechach oraz Stowarzyszenia Spedycji i Logistyki Republiki Czeskiej kolejna edycja Dni Morza w Pradze.

W spotkaniu uczestniczyło prawie osiemdziesięciu przedstawicieli czeskich firm logistycznych i spedycyjnych, którzy z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji oferty poszczególnych polskich portów.

Rangę spotkaniu nadała obecność Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Cechach pani Grażyny Bernatowicz oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju pani Doroty Pyć.

Port w Gdyni był reprezentowany przez prezesa Janusza Jarosińskiego oraz Dyrektora ds. Marketingu i Rozwoju Portu pana Jana Lewko. Jako jedyny reprezentujący podmioty działające na terenie portu w Gdyni w spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Handlowy BCT – Bałtyckiego Terminala Kontenerowego pan Andrzej Kujoth.

W swoim wystąpieniu prezes Jarosiński oraz dyrektor Lewko przedstawili zebranym bogate plany inwestycyjne i rozwojowe portu gdyńskiego w tym planowane zmiany w infrastrukturze portowej ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju ruchu kontenerowego. Wpisuje się to w plany BCT, który w swojej strategii inwestycyjnej kładzie szczególny nacisk na możliwość przyjmowania większych niż dotychczas jednostek kontenerowych oraz ich szybszą i bardziej wydajną obsługę. Rozmowy kuluarowe dyrektor Kujoth potwierdziły zainteresowanie czeskich firm logistycznych portem w Gdyni jako dogodnym miejscem ekspediowania kontenerów zarówno w imporcie jak i w eksporcie z Republiki Czeskiej. Uczestnicy byli również żywo zainteresowani ofertą BCT, która w ich odczuciu może stanowić interesującą alternatywę wobec portów zachodnioeuropejskich, w tym głownie Hamburga.

„Zdajemy sobie sprawę, że głównym pośrednikiem w obrocie ładunkami czeskimi w transporcie morskim jest port w Hamburgu.” – mówi dyr. Kujoth – „Niemniej jednak możemy być interesującą alternatywą dla tego tradycyjnego kierunku. Obecnie prowadzone inwestycje w infrastrukturę terminalową a także aktywne uczestnictwo BCT w projektach zmierzających do udrożnienia kanałów transportowych z i do portu w Gdyni dają nadzieję, że również nasi najbliżsi sąsiedzi chętniej będą korzystać z możliwości przeładunku kontenerów w Gdyni.”

Uczestnictwo BCT w spotkaniu było wartościową możliwością zaprezentowania obecnych i przyszłych możliwości polskiego terminalu kontenerowego w obsłudze ładunków czeskich. Miejmy nadzieję, że w najbliższych latach zaowocuje to zwiększeniem ilości ładunków skonteneryzowanych wysyłanych i odbieranych przez czeskie podmioty gospodarze z wykorzystaniem polskich portów.

Copyright © 2011 BCT , All rights reserved
Tworzenie stron Webton.pl

NEWSLETTER

imię:e-mail:
Chcę zrezygnować »