BCT Gdynia
PRZETARGI
Kierownik Biura Sprzedaży i Obsługi Klienta
Specjalista ds. Sprzedaży
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Project Cargo
BCT na Facebooku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest BCT-Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni ul. Kwiatkowskiego 60.

2014-11-20

Sprawdź czas wyładunku kontenera

BCT – umożliwia swoim klientom sprawdzania w czasie rzeczywistym przewidywanego czasu rozładunku kontenera ze statku. Usługa jest bezpłatna i dostępna zdalnie przez serwis WWW.

2014-10-27

BCT obecny na Dniach Morza w Pradze

W dniu 23 października odbyła się kolejna edycja Dni Morza w Pradze. BCT było obecne na tym wydarzeniu.

2014-10-14

Bałtycki Terminal Kontenerowy bije rekordy przeładunków

Pierwsze trzy kwartały bieżącego roku przyniosły znakomite wyniki w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. Przeładunki wyniosły 357 080 TEU, co oznacza prawie 23% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

<3456789>

2014-06-11

Certyfikat ISO 50001 dla BCT

W dniu 30 maja 2014 roku w siedzibie BCT – Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni nastąpiło uroczyste przekazanie certyfikatu ISO 50001:2011 potwierdzającego wdrożenie w BCT systemu zarządzania energią. 

Stanowi to zwieńczenie wielomiesięcznych przygotowań i prac prowadzonych przez specjalnie do tego powołany Zespół ds. wdrożenia i utrzymania Systemu Zarządzania Energią w BCT zmierzających do wprowadzenia nowych procedur nadzoru wykorzystania energii w firmie.

Zespół ds. wdrożenia i utrzymania Systemu Zarządzania Energią w BCT w ostatnich miesiącach roku 2013 przeprowadził przegląd firmy w aspekcie wydatkowania energii w terminalu. Pozwoliło to określić trendy obecnego zużycia energii, związanych z tym kosztów oraz ustalić plany odnośnie poprawy efektywności energetycznej. Zostały zgromadzone i przeanalizowane niezbędne informacje o zużyciu w BCT energii elektrycznej, energii cieplnej i paliw oraz zidentyfikowano najbardziej energochłonne procesy. Powyższe dane stały się podstawą do wyznaczenia miarodajnych celów i zadań na następne lata. 
 
„Przygotowania do wdrożenia systemu zarządzania energią w BCT trwały przeszło pół roku. Zaangażowani zostali wszyscy pracownicy naszej firmy – od najwyższego kierownictwa po pracowników fizycznych, łącznie z podwykonawcami. Przeprowadzono liczne szkolenia z zakresu możliwości doskonalenia efektów działalności energetycznej w celu uzyskania przez pracowników odpowiednich kompetencji. Wiemy, że jesteśmy na początku drogi, a na efekty i poprawę wyniku energetycznego musimy jeszcze poczekać co najmniej rok.” – powiedział Edward Bratnikow, Kierownik Działu Jakości, Bezpieczeństwa i BHP w BCT.

Instytucją certyfikującą było po raz kolejny Lloyd’s Register LRQA działająca w imieniu LRQA Sveringe AB, która również certyfikowała BCT w zakresie pozostałych posiadanych norm ISO – związanych z jakością (ISO 9001), środowiskiem (ISO 14001) oraz bezpieczeństwem żywności (ISO22000).

„Zarządzanie energią jest obecnie jednym z najbardziej podstawowych obszarów zainteresowania firm we wszystkich sektorach przemysłu – potwierdza Leszek Sitkowski, Dyrektor Biura LRQA w Polsce – mimo to, BCT wdrażając ISO 50001 znalazło się w awangardzie firm polskich posiadających ten certyfikat. Sam proces, dzięki dobremu przygotowaniu merytorycznemu firmy, przebiegł bardzo sprawnie i bezproblemowo.”

Dzięki starannemu audytowi wewnętrznemu, akcji informacyjnej przeprowadzonej wśród załogi oraz jej zaangażowaniu i wysokiej świadomości korzyści jakie przyniesie firmie wprowadzenie normy ISO 50001 na początku roku 2014 uruchomiony został nowy system zarządzania energią. Zwieńczeniem całego procesu był audyt zewnętrzny przeprowadzony przez firmę certyfikującą oraz certyfikacja BCT w zakresie zarządzania energią ISO 50001:2011.

„Z naszego punktu widzenia to niezbędny krok do utrzymania wysokiej konkurencyjności terminala – stwierdził Krzysztof Szymborski, Prezes BCT - Wprowadzenie nowego standardu energetycznego pozwala na systematyczne, bardzo wszechstronne i kompletne nadzorowanie operacji pod względem energochłonności, przy tym wdraża procesy nieustającej optymalizacji jej zużycia. Z naszych analiz wiemy, że takie działanie przede wszystkim przynosi oszczędności, ale także wspiera nasze wysiłki w kierunku poszanowania środowiska naturalnego.”

Wdrożenie i certyfikacja systemu zarządzania energią ISO 50001 w BCT – Bałtyckim Terminalu Kontenerowy w Gdyni jest pierwszym takim wdrożeniem w polskich terminalach kontenerowych. "

W najbliższym czasie BCT przejdzie kompleksowy audyt obejmujący połączone systemy zarządzania posiadane przez BCT – zarządzanie jakością (ISO 9001), środowiskiem (ISO 14001) oraz energią (ISO 50001)

   


Copyright © 2011 BCT , All rights reserved
Tworzenie stron Webton.pl

NEWSLETTER

imię:e-mail:
Chcę zrezygnować »