BCT Gdynia
PRZETARGI
Kierownik Biura Sprzedaży i Obsługi Klienta
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Project Cargo
BCT na Facebooku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest BCT-Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni ul. Kwiatkowskiego 60.

2018-04-30

Nowe połączenia oceaniczne na BCT

MSC – Mediterranean Shipping Company uruchamia dwa nowe oceaniczne serwisy do BCT – Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Gdyni. Zastąpią obecnie funkcjonujący serwis dowozowy MSC łączący Gdynię z portami Europy Zachodniej.

2017-06-30

Unifeeder uruchomił drugi serwis do Wielkiej Brytanii

Unifeeder A/S uruchomił drugi bezpośredni serwis shortsea z portu Gdynia do Wielkiej Brytanii. Armator oferuje tym samym dwa razy w tygodniu połączenie do Immingham i Hull.

2017-05-26

Kolejny Dzień Otwarty na BCT

Zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty na Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni.

1234>

2014-12-12

Nowe suwnice nabrzeżowe

W niedzielne popołudnie do gdyńskiego portu zawinął statek przewożący nowe suwnice
dla Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. Zastąpią one dwa podobne urządzenia uszkodzone
w trakcie kolizji promu Stena Spirit w maju 2012 oraz pozwolą na obsługę statków oceanicznych.

Statek pierwotnie miał zawinąć na początku grudnia, jednak niekorzystne warunki meteorologiczne spowodowały opóźnienie i kilka dni statek spędził na gdyńskiej redzie, oczekując na wolne miejsce przy nabrzeżu.

W niedzielę warunki pogodowe były na tyle dobre, że kapitan zadecydował o nieco wcześniejszym wejściu do portu. Sama operacja trwała ok 1,5 godziny i przebiegła bez zakłóceń.
Fizyczny rozładunek nowych suwnic i przesuwanie ich ze statku na nabrzeże odbyły się we wtorek i środę,a wczoraj w nocy statek transportowy Zhen Hua 8 opuścił port w Gdyni.

Nowe suwnice umożliwiają obsługę statków do 19 rzędów kontenerów, co w praktyce przekłada się na pojemność ok. 13 000 TEU, a więc statków oceanicznych ponad dwukrotnie większych od tych, które obsłużyć może kanał Panamski.

Pozwoli to na zwiększenie potencjału przeładunkowego Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, który notuje w tym roku rekordowe wyniki – tylko w listopadzie BCT przeładował ponad 40 000 TEU a więc ponad 24% więcej niż w listopadzie 2013.

Zakup nowych suwnic to część prowadzonego od 2012 r. programu inwestycyjnego, w ramach którego modernizowane są place składowe, wdrażane są systemy informatyczne oraz prowadzone są zakupy sprzętu przeładunkowego. Wspólnie z Zarządem Morskiego Portu Gdynia prowadzona jest również rozbudowa terminalu kolejowego, która pozwoli na jednoczesną obsługę do trzech składów całopociągowych.

      

Copyright © 2011 BCT , All rights reserved
Tworzenie stron Webton.pl

NEWSLETTER

imię:e-mail:
Chcę zrezygnować »