BCT Gdynia
PRZETARGI
Kierownik Biura Sprzedaży i Obsługi Klienta
Specjalista ds. Sprzedaży
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Project Cargo
BCT na Facebooku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest BCT-Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni ul. Kwiatkowskiego 60.

2020-03-20

Uaktualnienie: COVID-19

Najnowsze informacje o bieżącym działaniu terminala BCT

2020-03-16

BCT pracuje bez zakłóceń i wdraża procedury ochronne.

BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy dostosowuje się do zaleceń Ministra Zdrowie i Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sprawie przeciwdziałania skutkom wirusa COVID-19.

2019-12-20

BCT przekroczyło 500.000 TEU przeładunku rocznego

W dniu dzisiejszym BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. w Gdyni po raz pierwszy w swojej historii przekroczył poziom 500.000 TEU rocznych przeładunków.

1234>

2014-05-26

Dzień Otwarty w BCT

Prawie 2500 zwiedzających, 150 kg rozdanych krówek, ok. 1460 TEU przeładowanych na oczach zwiedzających, 2000 pomarańczowych i granatowych balonów unoszących się nad Gdynią, 10 stanowisk przedstawiających pracę terminalu i służb portowych – tak najkrócej można podsumować tegoroczny Dzień Otwarty BCT.

Bałtycki Terminal Kontenerowy otworzył swoje bramy już po raz drugi. W ubiegłym roku zwiedzanie, zorganizowane z okazji 10 rocznicy prywatyzacji spółki przyciągnęło ponad 2 000 osób. Tak duże zainteresowanie było jednym z czynników, które zadecydowały o powtórzeniu imprezy w tym roku.

Zwiedzającym udostępniono sprzęt używany w codziennej pracy – dźwigi, reachstackery
podnośniki widłowe. Pracownicy terminalu dokładnie wyjaśniali jak i do czego używane są kolejne urządzenia, a chętni mogli spróbować swoich sił m.in. unosząc 20-stopowy kontener przy użyciu reachstackera, czy usiąść w fotelu operatora dźwigu.
Do współpracy włączyły się również działające w porcie służby. Portowa Straż Pożarna udostępniła zwiedzającym jeden z wozów oraz pokazała ćwiczebną akcję gaśniczą. Służba Celna zaprosiła do jednego z najnowocześniejszych w kraju stacjonarnych skanerów kontenerowych, zaprezentowała umiejętności psów szkolonych do wykrywania przemytu towarów tytoniowych oraz udostępniła swoje radiowozy.

Na najmłodszych czekała zaś specjalna strefa z dmuchanym statkiem pirackim, zamkiem, pokazami iluzji oraz skokami Eurobungee. W ramach pamiątki można było zrobić szalone zdjęcie w fotobudce oraz posilić się hot-dogami i watą cukrową.

Znaczącym wydarzeniem była również wizyta brygu „Fryderyk Chopin”. Statek ten jest pierwszym żaglowcem jaki zawitał do nabrzeża terminalu kontenerowego w historii Portu Gdynia. On również otworzył swoje podwoje na zwiedzających a załoga opowiadała o codziennym życiu i pracy na morzu.

Co ważne, organizacja dnia otwartego nie zakłóciła normalnej pracy terminalu – przez cały dzień trwała obsługa statków „MSC Atlantic” oraz „Wes Janine” – na statki załadowano i wyładowano z nich ok. 1460 TEU, czemu przyglądała się spora grupa zwiedzających. Przez cały dzień trwały również prace terminalu kolejowego. Przeładowano 121 kontenerów.


Copyright © 2011 BCT , All rights reserved
Tworzenie stron Webton.pl

NEWSLETTER

imię:e-mail:
Chcę zrezygnować »