BCT Gdynia
PRZETARGI

AKTUALNOŚCI

2018-04-30

Nowe połączenia oceaniczne na BCT

MSC – Mediterranean Shipping Company uruchamia dwa nowe oceaniczne serwisy do BCT – Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Gdyni. Zastąpią obecnie funkcjonujący serwis dowozowy MSC łączący Gdynię z portami Europy Zachodniej.

2017-06-30

Unifeeder uruchomił drugi serwis do Wielkiej Brytanii

Unifeeder A/S uruchomił drugi bezpośredni serwis shortsea z portu Gdynia do Wielkiej Brytanii. Armator oferuje tym samym dwa razy w tygodniu połączenie do Immingham i Hull.

Kierownik Biura Sprzedaży i Obsługi Klienta
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Project Cargo
BCT na Facebooku

Zmiany w Magazynie Czasowego Składowania BCT

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od dnia 01 stycznia 2017 zmianie ulegnie sposób w jaki towary wprowadzane na teren magazynu czasowego składowania Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego BCT w przywozie i wywozie obsługiwane będą przez Oddział Celny Baza Kontenerowa.

W systemie MAINSAIL będzie zakładana automatycznie funkcja „STOP” Urzędu Celnego dla wszystkich towarów niezależnie od kierunku i deklarowanego statusu.
Zwolnienie funkcji „STOP” Urzędu Celnego dokonywał będzie funkcjonariusz celny po przedstawieniu dokumentów potwierdzających status wspólnotowy lub zgłoszenia celnego towarów do odpowiedniej procedury.

Jednocześnie informujemy, że osoby upoważnione będą mogły nadal dokonywać zwolnienia funkcji „STOP” Urzędu Celnego w zakresie posiadanych przez siebie pozwoleń na stosowanie procedury uproszczonej.

Powyższa zmiana podyktowana jest koniecznością podjęcia działań minimalizujących ryzyka wystąpienia nieprawidłowości w wywozie i przywozie towarów przez Służbę Celną.

Copyright © 2011 BCT Gdynia, All rights reserved
Tworzenie stron Webton.pl

NEWSLETTER

imię:e-mail:
Chcę zrezygnować »