BCT Gdynia
PRZETARGI

AKTUALNOŚCI

2018-04-30

Nowe połączenia oceaniczne na BCT

MSC – Mediterranean Shipping Company uruchamia dwa nowe oceaniczne serwisy do BCT – Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Gdyni. Zastąpią obecnie funkcjonujący serwis dowozowy MSC łączący Gdynię z portami Europy Zachodniej.

2017-06-30

Unifeeder uruchomił drugi serwis do Wielkiej Brytanii

Unifeeder A/S uruchomił drugi bezpośredni serwis shortsea z portu Gdynia do Wielkiej Brytanii. Armator oferuje tym samym dwa razy w tygodniu połączenie do Immingham i Hull.

Kierownik Biura Sprzedaży i Obsługi Klienta
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Project Cargo
BCT na Facebooku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest BCT-Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni ul. Kwiatkowskiego 60.

Komunikat dot. tzw. Opłaty wagonowej

KOMUNIKAT BCT

W związku z trwającym sporem pomiędzy BCT, a niektórymi operatorami intermodalnymi odnośnie zasadności naliczania opłaty wagonowej (poz. Taryfy nr. 33), informujemy że każde zgłoszenie pociągu przez operatora intermodalnego (organizatora przewozu kolejowego) oraz wjazd wagonów na teren BCT celem przeładowania, automatycznie spowoduje naliczenie opłaty wagonowej.

Opłata wagonowa nie jest opłatą naliczaną za dostęp do terminala kolejowego, który ma charakter publiczny, ale stanowi wynagrodzenie za wykonywane przez BCT czynności o charakterze koordynacyjno-dokumentacyjnych, niezbędnych do przyjęcia i obsługi pociągu.

Odmowa uiszczenia opłaty wagonowej przez operatorów intermodalnych może skutkować, zaprzestaniem wykonania tych czynności przez BCT i w konsekwencji doprowadzić do odmowy przyjęcia pociągu do przeładunku na BCT.

Copyright © 2011 BCT , All rights reserved
Tworzenie stron Webton.pl

NEWSLETTER

imię:e-mail:
Chcę zrezygnować »